Publikacje Instytutu Zachodniego w temacie "Reparacji i odszkodowań dla Polski po II wojnie światowej"
Dr. Karl Heinz Roth jest jednym z głównych europejskich badaczy w kwestii reparacji niemieckich po II wojnie światowej. Jest on również autorem książki pt. "Wyparte - odroczone - odrzucone. Niemiecki dług reparacyjny wobec Polski i Europy". Nakładem Instytutu Zachodniego ukazało się polskie tłumaczenie wyżej wymienionej publikacji. Od dzisiaj (16.09.2022) w naszej księgarni online dostępny jest e-book książki dr. Rotha w cenie promocyjnej 25 zł. Promocja trwa do końca września.
„Książka „Wyparte – odroczone – odrzucone. Niemiecki dług reparacyjny wobec Polski i Europy” przedstawia skalę zbrodni i zniszczeń dokonanych przez Niemcy w okresie okupacji, a przede wszystkim prezentuje bezwzględną politykę kolejnych rządów Republiki Federalnej Niemiec, by wypłacić pozostałym jeszcze przy życiu ofiarom jedynie ograniczone środki finansowe.”
Poniżej prezentujemy państwu kolejne publikacje na temat "Reparacji i odszkodowań dla Polski po II wojnie światowej":
“IZ PP nr 27 - Nowa debata w Polsce o reparacjach” autorstwa dr Karla Heinza Rotha to krótkie omówienie kwestii reparacji w historii relacji polsko-niemieckich. Stosunek Niemców i "niemieckiej kultury pamięci" do tego zagadnienia.
Dług reparacyjny jest otwarty i Niemcy mają obowiązek spłaty – mówi niemiecki historyk dr Karl Heinz Roth.
Przypominamy również rozmowę dr Bogumiła Rudawskiego z prof. dr hab. Stanisławem Żerką na temat książki pt.: Wyparte - odroczone - odrzucone. Niemiecki dług reparacyjny wobec Polski i Europy". W odniesieniu do publikacji rozmówcy debatowali o aktualności problemu reparacji w Polsce oraz Grecji.