Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Przegląd Zachodni

INSTYTUT ZACHODNI WE WSPOMNIENIACH

Redakcja "Przeglądu Zachodniego" ponawia po latach prośbę o udostępnienie lub przekazanie dokumentów i wszelkich materiałów związanych z Instytutem Zachodnim oraz o nadesłanie relacji i wspomnień dotyczących historii Instytutu.

Z podobnym apelem zwróciliśmy się w 1993 r. Przekazane wówczas materiały zostały opublikowane w numerze 3/1994 "Przeglądu Zachodniego". Nie tylko wzbogaciły archiwum Instytutu, ale przede wszystkim poszerzyły wiedzę o jego dziejach, przybliżyły związanych z nim ludzi, utrwaliły pamięć o osiągnięciach, ale i o trudnych chwilach. Ogromne znaczenie miała zarówno wartość poznawcza przekazu, jak i emocjonalne zaangażowanie autorów, ich bardzo osobisty charakter refleksji i indywidualny sposób narracji. Teraz po raz kolejny zwracamy się z prośbą o utrwalenie tego, co zapamiętaliście Państwo z przekazu, własnych przeżyć lub z różnych form kontaktów z Instytutem. Ocalmy wspomnienia ...!

Gromadzeniu wszelkich śladów przeszłości patronować będzie Dyrektor Instytutu Zachodniego. Pozostawiamy całkowitą dowolność w doborze problematyki, czasu jakiego będą dotyczyły relacje, formy wypowiedzi i objętości. Przewidujemy również możliwość przeprowadzenia wywiadu bądź nagrania wypowiedzi.

Wszelkie materiały prosimy przekazywać redakcji "Przeglądu Zachodniego" bądź przysyłać na adres: Wydawnictwo Instytutu Zachodniego (ul. Mostowa 27, Poznań 61-854 lub wydawnictwo@iz.poznan.pl) z dopiskiem "Instytut Zachodni we wspomnieniach".
Przewiduje się publikację wyboru nadesłanych wspomnień.

Hanka Dmochowska


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640