Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Przegląd Zachodni

Aktualizacja biblioteki cyfrowej Przeglądu Zachodniego

Z przyjemnością informujemy o uzupełnieniu biblioteki cyfrowej „Przeglądu Zachodniego” o kolejne roczniki pisma z lat 2006-2017 oraz publikacje z serii Biblioteka „Przeglądu Zachodniego”. Obecnie zdigitalizowany zasób archiwum czasopisma Instytutu Zachodniego obejmuje już wszystkie wydania z lat 1945-2017 oraz serię Biblioteki.

Realizacja przedsięwzięcia toczyła się etapami od trzech lat i była możliwa dzięki środkom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uzyskanym przez Stowarzyszenie Instytut Zachodni. Dostęp do cyfrowego zasobu jest całkowicie bezpłatny i otwarty, nieograniczony w czasie. Z pewnością okaże się on znaczącą pomocą dla wszystkich zainteresowanych studiami nad zagadnieniami, które od ponad siedemdziesięciu lat opisywane są na łamach czasopisma Instytutu Zachodniego i przysłuży się upowszechnieniu jego zawartości.

Biblioteka cyfrowa „Przeglądu Zachodniego” jest dostępna na stronie internetowej www.archiwumpz.iz.poznan.pl.

 

 

Digitalizacja, udostępnienie i utrzymanie otwartego dostępu przez Internet edycji „Przeglądu Zachodniego” z lat 1945-2005 zostało sfinansowane w ramach umowy 729/P-DUN/2016, a z lat 2006-2017 oraz serii Biblioteka „Przeglądu Zachodniego” w ramach umowy 709/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640