Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Aktualności

Dyrektor Instytutu Zachodniego gościem konferencji „Polska i Niemcy w Europie" z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Prezydenta RFN Franka-Waltera Steinmeiera

0165

W dniach 5-6 czerwca 2018 r. dyrektor Instytutu Zachodniego, dr Justyna Schulz brała udział w  konferencji „Polska i Niemcy w Europie” zorganizowanej przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Honorowymi Gośćmi wydarzenia byli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz Prezydent Republiki Federalnej Niemiec Frank-Walter Steinmeier wraz z małżonką Elke Büdenbender. Dyrektor Instytutu dr Justyna Schulz wystąpiła w panelu otwierającym konferencję, który odbył  się na Zamku Królewskim w Warszawie. W konferencji uczestniczyło ok. 200 gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele rządów Polski i Niemiec, reprezentanci korpusu dyplomatycznego, posłowie Sejmu RP i Bundestagu, posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz naukowcy, eksperci i przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego.

Konferencja "Polska i Niemcy w Europie".

Fot. Artur Tkaczyk dla FWPN


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640